1. SİPARİŞİMİ NASIL İPTAL EDEBİLİRİM?

 Siparişlerinizin iptalini Hesabım sayfamızdaki İade Taleplerim alanından ya da 0212 291 13 09 no'lu whatsapp müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz. 

  1. Hesabım sayfasından "İade Taleplerim" alanına girip Yeni Talep Oluştur'a tıklayın
  2. İade etmek istediğiniz ürünü ve sebebini girin.
  3. Ürünü orijinal ambalajına koyun.
  4. Kargo iade kodunuzla birlikte belirtilen kargo firmasına teslim edin.
     

2. İADE SÜRECİ NASIL İLERLER?

Ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

İade işleminin gerçekleşebilmesi için iade edeceğiniz ürünü ambalajı ve varsa aksesuarlarıyla birlikte bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde kargoya vermelisiniz.

Hasarlı ve eksik ürünlerin 24 saat içinde Whatsapp iade ve değişim hattımıza resimle birlikte bildirilmelidir.

Ürünün iadesinin onaylanması için ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır. (Tadilat işlemi görmemiş, kullanılmamış, kirlenmemiş, yıkanmamış, ütülenmemiş ve üzerine koku sinmemiş olmalıdır.)

Ürün elimize ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde açılır ve iade/değişim süreci başlar. İade birimi tarafından ürünle ilgili gerekli kontrollerin yapılmasının ardından iade talebinin onaylanması durumunda, 7 ile 10 iş günü içerisinde para iadesi banka hesabınıza aktarılır. Bankanız iade tutarını hesabınıza 2 iş günü içinde yansıtacaktır. Bu süre bankanız tarafından belirlenmektedir. Bu süre bankalara göre değişiklik gösterebilir. Belirtilen süre geçmesine rağmen geri ödemeniz yapılmadıysa bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır. Alışverişinizi kredi kartına taksit seçeneğiyle gerçekleştirdiyseniz ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Kapıda ödeme ve havaleli siparişlerinizde ise ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı ve IBAN sahibinin adını ve soyadını bize iletmeniz gerekmektedir.

 

3. İADE VE DEĞİŞİM YAPILMAYAN ÜRÜNLER NELERDİR?

Outlet ürünlerin iade işlemi yapılmamaktadır. Faturasıyla birlikte değişim yapılabilir. 
Şallar, çoraplar ve çamaşırlarda iade ve değişim yapılamamaktadır.

 

4. ABİYELERDE İADE SÜRECİ NEDİR?

Abiye iade/değişim işlemi, ürün elinize ulaştıktan sonra 24 saat içinde faturasıyla birlikte ürünü kargolamanız durumunda geçerlidir.

 

5. ÜRÜN DEĞİŞİMİ YAPABİLİR MİYİM?

Üründe değişim talebinde bulunmanız durumunda ise, ödeme yapılan tutar değerinde sizin adınıza Değişim Çeki tanımlanarak istediğiniz ürünün almanız sağlanır.

Alınan üründe beden ve renk değişimi talep etmeniz durumunda 0212 291 13 09 no'lu whatsapp hattı ile iletişime geçerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


6. IBAN NUMARAMI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

IBAN, banka hesabınıza ait olan ve TR ile başlayan 26 haneli numaradır. Bu numarayı hesap cüzdanınızdan, bankanızın ATM’sinden ya da çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

 

7. YURTDIŞINDAN VERİLEN SİPARİŞLERDE İADE VE DEĞİŞİM YAPABİLİR MİYİM?

Yurtdışından yapılan alışverişlerde iade & değişim yapılmamaktadır.

 

 8. HESABIMA YAPILAN PARA İADESİNİ GÖREMİYORUM. NE YAPMALIYIM?

Bu durum bankanız ile ilgilidir. Bankanız para iadesini hesap hareketlerinize hemen yansıtmayabilir. İade süreci ile ilgili sorun yaşıyorsanız bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

 

 9. İPTAL ETTİĞİM ÜRÜNÜ TEKRAR SİPARİŞ VEREBİLİR MİYİM?

İptal ettiğiniz ürünler stoklarımızda mevcutsa yeniden sipariş oluşturabilirsiniz.

 

10. İADE VE DEĞİŞİMİ HANGİ ADRESE YAPMALIYIM?

Gönderimi PTT Kargo ile yapılan iade ve değişimlerde; iade sebebi  sizden kaynaklı ise ödeme tutarınızdan gönderme ücreti  düşülerek tarafınıza iade yapılır.
İade sebebi bizden kaynaklı olan durumlarda ödeme tutarınız tarafınıza iade edilir.
Değişim talebi durumunda, değişim çekinden gönderme ücreti düşülerek adınıza değişim çeki tanımlanır. 
PTT Müşteri Numarası: 803815382

Anlaşma kodu ve faturası ile birlikte gönderim sağlayınız. Ürün bize ulaştığında iade veya değişim birimdeki yetkili arkadaşlar sizinle iletişime geçecektir.

 

11. İNTERNET SİTESİNDEN ALDIĞIM ÜRÜNÜ MAĞAZADAN DEĞİŞİM YAPABİLİR MİYİM?

İnternet sitemizden aldığınız ürünleri (outlet ürünleri hariç) Çağlayan Merkez mağazamızdan 10:00 - 12:00 saatleri arasında değişim sağlayabilirsiniz.

 

12. DEĞİŞİM İÇİN GÖNDERDİĞİM ÜRÜNÜN KARGO BEDELİNİ ÖDEYECEK MİYİM?

Firmamızdan kaynaklı hatalı ya da yanlış ürün gönderimlerinde kargo ücreti size yansıtılmamaktadır, ancak ürününüzde herhangi bir sorun yok ise ve yasal cayma hakkınızı kullanıyorsanız tekrar oluşturulacak siparişte kargo ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR